Apple Mart sonu ya da Nisan başını işaret etti; peki neler geliyor?

Apple, geçtiğimiz hafta MacBook Air M3’ü duyurmasının ardından, teknoloji dünyasının merakla beklediği bir diğer yeniliğe hazırlanıyor: yeni iPad serisi. Cupertino merkezli şirketin, bu ayın sonunda veya nisan ayının başında yeni iPad modellerini tanıtması bekleniyor. Söz konusu tarih aralığı, daha önceki tahminlerle de uyumlu. Apple‘ın, geçen yıl herhangi bir iPad modeli duyurmadığı için bu yıl iPad serisinde geniş çaplı bir yenileme yapması öngörülüyor.

Yeni iPad’lerin tanıtımı, Apple‘ın MacBook Air M3 için uyguladığı gibi basın bülteni yoluyla sessiz bir şekilde gerçekleşebilir; büyük bir lansman etkinliği planlanmıyor. Hem iPad Pro hem de iPad Air serilerinde ikişer modelin yer alması bekleniyor. iPad Air’ın büyük bir sürprizle 12.9 inçlik bir modelle genişletilmesi ve M2 yonga setiyle güçlendirilmesi söz konusu.

Apple Mart sonu ya da Nisan başını işaret etti; peki neler geliyor?

Öte yandan 2024 model iPad Pro’nun, OLED ekran, daha ince tasarım, biraz daha büyük boyutlar, M3 yonga seti ve MagSafe şarj desteği gibi önemli yeniliklerle gelmesi bekleniyor. Ayrıca her iki modelin de FaceTime kamerasını yatay konumda sunması, kullanıcı deneyimini iyileştirecek bir başka detay olarak öne çıkıyor.

Yeni tabletlerle birlikte Magic Keyboard ve Apple Pencil gibi aksesuarların da tanıtılması planlanıyor. Ayrıca, yeni cihazlara özel iPadOS 17.4 sürümünün de sunulacağı söyleniyor. Apple‘ın bu yenilikleri, kullanıcı deneyimini daha da zenginleştirmek ve ürün yelpazesini güncel tutmak adına gerçekleştireceği düşünülüyor. Teknoloji severler, Apple‘ın bu hamleleriyle piyasaya nasıl bir yenilik getireceğini merakla bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x